sağtık

MELEĞİN İSMİ

İki gün sonra anneler günü...ben bir anneyim.Annesi hayatta olmayan bir anne... Güzel oğlum...Gözgöze geldiğimiz ilk anda,bana dünyada bu güne kadar ne için yaşadığımı farkettirdin.Ben senin annen olmak ,senin tarafından sevilmek ve seni sevmek için yaşamışım bunca sensiz yılı. İyi ki hayatıma geldin,iyi ki bana hiç bir şeyle satın alınamayacak bu duyguyu hissettirdin.Onbeş yıldır yokluğunda hayalini,varlığında sıcak kalbini severek yeniden doğdum her gün... Aşağıdaki yazıyı sırf senin için buldum bir yerlerden...beni çok etkiledi,umarım beğenirsin... Hiç bir zaman emekli olamayacağım annelik mesleğimde seninle hep gurur duydum. Seni seviyorum.... BİR ZAMANLAR doğmak üzere olan bir çocuk varmış. Ve dünyaya gideceği gün Allah’a sormuş: “Bu kadar küçük ve korunmasızken dünyada nasıl yaşayacağım?” Allah “Meleklerimin arasından senin için bir tanesini seçtim. O seni bekliyor olacak ve seni hep koruyacak.” diye cevap vermiş. “Ama lütfen söyle bana, burada Cennet’ te hiçbirşey yapmadan şarkı söylüyor ve gülümsüyorum, ben böyle çok mutluyum.” “Senin meleğin de sana şarkılar söyleyecek ve sana hergün gülecek. Sen de o meleğin sevgisini hissedeceksin ve mutlu olacaksın.” “Peki insanlar benimle konuştuklarında ben onları nasıl anlayacağım, ben onların dilini bilmiyorum ki.” “Meleğin sana dünyadaki sözlerin en güzelini ve en tatlısını söyleyecek, ve görebileceğin en büyük sabır ve ilgi ile sana konuşmayı öğretecek.” “O zaman seninle konuşmak istediğim zaman ne yapacağım?” “Meleğin senin ellerini birleştirecek ve sana dua etmeyi öğretecek.” “Duydum ki dünyada kötü insanlar varmış. Beni kim koruyacak?” “Merak etme, meleğin seni hayatı pahasına dahi olsa savunacak.” “Ama ben seni göremeyeceğim için çok mutsuz olacağım.” “Meleğin sürekli sana benden bahsedecek ve sana bana nasıl tekrar ulaşabileceğini anlatacak, ama beni göremesen de ben hep senin yanında olacağım.” Tam o esnada Cennet’te ki huzur ortamına dünyanın homurtuları karışmaya başladı. Dünyaya gitmek üzere olduğunu anlayan çocuk aceleyle son sorusunu sordu: “Peki Allah’ım şimdi gitmek üzereyim, lütfen bana o meleğin ismini söyler misin?” “Meleğin ismi önemli değil, sen ona ‘Anne’ diyeceksin.”

11 yorum:

 1. Eee anladınızmı şimdi annem beni çok sevdigi zaman ikinizde sitem ederdiniz şimdi nasılmış görün bak

  YanıtlaSil
 2. hi, you have nice blog.. u can view also mine..http://akoniwares.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. canımmm tulişimmm lütfen programlarımı dinle www.radyoilac.com 14:00 17:00 arası hafatsonları birgülle hayatın renklerine beklerimmm:)

  YanıtlaSil
 4. buarada yazılarına hayran kaldım hakkında daha çok bilgi edinmek isterdim kalemine sağlık canım benimm sewgi we saygılarımla...birgül akyar

  YanıtlaSil
 5. BİRGÜL İLK FIRSATTA SENİ DİNLEMEK İSTERİİM,SEVGİLER

  YanıtlaSil
 6. Çok güzeldi. Etkileyici bir hikaye vardı içinde.

  Gördüğüm kadarıyla 2008te başlayan blog hayatınız, mayıs 2010da son bulmuş; yani son yazınız bu yazı. Bir sebebi var mı, mesela yeni bir blog gibi?

  Ve yıllar geçtikçe de azalmış yıl başına düşen yazı.

  YanıtlaSil
 7. çok mutlu oldum hemen cewap yazmışsın inceliğine teşekkürler sana mail cep yada ulaşabileceğin numaralarımı nasıl ulaştırabilirim :( en azından yayınımı dinlerken haber veriridin bana ve bende çok mutlu olurdum inan facebookta sayfan war mı sewgili tuliş? eğer birgül akyar olarak yada facebook a birgülle hayatın renkleri yazrsan direk benim sayfalarım çıkar profil resmim siyah beyaz kahküllü esmer bi kız :)çokk öpyorum herşey gönlünce olsunn...

  YanıtlaSil
 8. Birgül'cüğüm,
  Facebook'ta seni buldum ve ekledim ama mesaj izni vermemişsin ekleme taleplerine,mesaj atamadım.
  Tülay diye başlayan üç isimli arkadaşlık talebi benim...=))

  YanıtlaSil
 9. ALP,
  EVET YAZILARIM KONUSUNDA SON ZAMANLARDA OLDUKÇA TEMBELLEŞTİM ÇÜNKÜ BİR YANDAN YENİ KİTAPLARI OKUYOR,BİR YANDAN KENDİ ROMANIMI YAZMAYA ÇALIŞIYORUM,BİR YANDAN DA GÜNLÜK HAYATIN KOŞTURMACASI...NEDENSE SON ZAMANLARDA PEK İÇİMDEN GELMEZ OLDU BURAYA YAZMAK AMA BU ELEŞTİRİLER BENİ GAZA GETİRDİ DAHA FAZLA YAZACAĞIM SÖZ...
  BU ARADA 2008 DE BİR KAZA GEÇİRMİŞTİM,ÇAPRAZ HAYAT BAĞLARIM BAŞLIKLI YAZIMDA DA BUNU ANLATTIM,O SÜREÇ BİRAZ UZUN VE YORUCU OLDU,ONUN DA ETKİSİ VAR....=))

  YanıtlaSil
 10. geçirdiğin kaza için inanılmaz üzüldüm:( allah başka derin acılar yaşatmasın hep korusun seni ve sevenlerini iş yerina de facebook yasak evde de netim yok ama muttlaka seni internet kafeden ekleyeceğim yüreği gönlü güzel tulişim seni çokk merak ediyorummm ve inanılmaz kanım kaynıyor...sana sonsuz teşekkürler tulişim ekleme talebin ve o mjuhteşem yazılarından bizleri mahrum etmediğin için seni hasretle öpüyorum canımın içiii :)

  YanıtlaSil
 11. tulişim buarada birgülle hayatın renkleri yazarsan dinleyiciler grup kurmuşlar orada ise sarı saçlıyım saçlarım seni yanıltmasın :)öptüm tulişimi çokkk:)

  YanıtlaSil